Dzisiaj pomysł na coś słodkiego i pysznego!
Kruche rogaliki z marmoladą<3
Potrzebujesz:
-2 1/4 szklanki mąki pszennej
-200g masła lub margaryny (prosto z lodówki)
-2 żółtka
-1 czubata łyżka kwaśnej śmietany 18%
-1/4 szklanki cukru pudru
-szczypta soli
-marmolada (ja zrobiłam z truskawkową i lepiej żeby to nie był dżem, bo może Wam wypłynąć podczas pieczenia, na opakowaniu powinno być napisane 'marmolada')
-cukier puder do oprószenia
Jak to zrobić?
Mąkę przesiewamy i dodajemy zimne masło pokrojone na niewielkie kawałki. Następnie dodajemy żółtka, śmietanę, cukier puder oraz sól, wszystko razem szybko zagniatamy. Ciasto owijamy folią i wkładamy na 2-3 godziny do lodówki, a najlepiej na całą noc (ja bardzo mądrze nie zauważyłam tego w przepisie i ominęłam to, a rogaliki wyszły bardzo dobre, więc jeśli nie macie czasu myślę, że możecie to ominąć c:). Schłodzone ciasto dzielimy na trzy części (ja dzieliłam na więcej, bo robiłam bardzo malutkie rogaliki) i każdy kawałek rozwałkowujemy (podsypując mąką) na grubość ok. 2mm. Przy pomocy dużego talerza lub innego okrągłego naczynia wykrawamy koło (ja nie wykrawałam tego tak, po prostu rozwałkowywałam w miarę możliwości kółko, a to nie przeszkadza jeśli jest troszkę krzywe). Dzielimy na 8 części i na każdej nakładamy trochę marmolady. Zwijamy od szerszej strony do węższej, końce lekko przybliżając ku sobie. Przekładamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni C na ok. 15 minut. Podajemy oprószone cukrem pudrem (jeśli rogaliki są jeszcze gorące nie oprószajcie ich, bo cukier Wam się rozpuści).
Rada ode mnie:
Zanim włożysz rogaliki do piekarnika możesz je posmarować lekko roztrzepanym jajkiem. Rogaliki dzięki temu będą miały złoty kolor c;
Smacznego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz